Podsumowanie 1. kolejki

Napisane przez iamthewilq@gmail.com 1 lutego 2019 w ALW 2019 sezon 1

Za nami pierwsza kolejka inauguracyjnego sezonu Amatorskiej Ligi Watahy 2019. Który zespół zrobił największe wrażenie?

Leftovers vs. INTerium

Nasi specjaliści z Twtich Chatu dobrze przewidywali, że Leftovers jest faworytem turnieju. Byli profesjonaliści podejmowali INTerium, które po odejściu GoTeRRoRa ma problemy na froncie. LE zagrało Regharem pod Żądzę Krwi, wybrało także Tyraela pod Osąd, a wisienką na torcie był Anub’arak z Szarańczą. Mimo niekonwencjonalnych ultimate’ów wygrali 2-0. Jednak nie można lekceważyć INT – za nimi najtrudniejszy mecz, a Ujemne Win Ratio musi mieć się na baczności

Agresywne Bronzy vs. hold Your Horses

Beniaminek ligowy, czyli Agresywne Bronzy zmierzyli się z weteranami ALW. I trzeba przyznać, że spotkanie nie było łatwe, choć zdarzały się przebłyski Bronzów, np. Fobius, który dwukrotnie swoją Sonyą pod Skok zabił Whhitee’a na Abathurze na Wieżach Zagłady. Ale Grobowiec to jednostronny popis umiejętności hYHów. Agresywni próbują narzucić swój styl i to się ceni, ale na doświadczone drużyny nie zawsze sprawdzi się ta taktyka.

Wegańskie Pierożki vs. Hold My Beer

Wegańskie Pierożki totalnie bez farszu. Brak M4r33ka na tanku, Kardyniak, który gra na Carry, bo Morama w Nexusie nie widać.. To się po prostu nie klei. Za to widać poprawę w ekipie Hold My Beer. Więcej zgrania, pewności siebie i przemyślane drafty. Miejmy nadzieję, że HMB utrzyma formę na mecz z Leftovers w 2. kolejce. A Pierożki? Chyba potrzebują więcej czasu, by tym składem wejść do top 4.

Ujemne Win Ratio vs. Androidy Komórczaka – 47

Commoro po raz kolei złożył ekipę ze swoich widzów (a właściwie znajomych). Postawili na zabawę, chociaż do każdego spotkania podchodzą na serio. Jednak Ujemne Win Ratio jest w tym momencie level wyżej. Co mi osobiście się podoba w ekipie AK47 to możliwość zamiany solo laner’a z tankiem – mOvner i Commoro wymieniają się pozycjami. Gdy potrenują więcej to staną się groźnym przeciwnikiem o top 4. UWR, czyli ekipa Dilera jeszcze nie pokazuje swojej ostatecznej formy. Pomimo wygranej zdarzyło się sporo indywidualnych błędów.

Podsumowanie

Leftovers gładko przejechało po INTerium. Agresywne Bronzy uległy doświadczeniu hYHów. Wegańskie Pierożki są przeterminowane i lepiej smakuje swojskie piwko. UWR to zbiór indywidualności, a Androidy dobrych znajomych – wygrał skill i mądrzejsze decyzje na mapach.

Wszystkie mecze dostępne na kanale Youtube.