Podsumowanie 2. kolejki

Napisane przez iamthewilq@gmail.com 9 lutego 2019 w ALW 2019 sezon 1

Drugi tydzień Amatorskiej Ligi Watahy zakończony. Powoli wyłaniają się ekipy, które mają duże szanse na awans do playoffów. Aktualnie 1. miejsce zajmuje Leftovers, a tuż za nimi na drugiej lokacie hold Your Horses i Ujemne Win Ratio. Sporym zaskoczeniem jest dobra pozycja Hold My Beer, czyli 3 punkty i miejsce za pozostałą trójką.

Wegańskie Pierożki vs. hold My Horses

W tym tygodniu M4r33k wrócił do pierwszego składu, a Pierogi zmobilizował się i wyciągnęły remis na hYH. Co prawda Konie prowadziły 1-0, by ostatecznie stracić drugą mapę. Jednak walka na Zatoce Czarnosercego była super epicka i serdecznie polecam #base #race.

Leftovers vs. Hold My Beer

Ban Medivha pojawił się ze strony LE, ale mocno nie przejęli się tym zawodnicy HMB. Co więcej, HMB naprawdę zagrało solidne spotkanie na Smoczych Włościach co zmusiło Leftovers do pełnego try-hardu na Polu Bitewnym Wieczności. W sumie to był Pogrom Bitewny Wieczności, ale HMB jak dotąd najlepiej pokazało się na faworyta ligi. Jeśli utrzymają formę to spokojnie zobaczymy ich w fazie playoffów.

Androidy Komórczaka – 47 vs. Agresywne Bronzy

Wspominałem w zapowiedzi tego tygodnia, że przewiduję remis. I nic nie wskazywało po pierwszej mapie, że zobaczymy wynik 1-1. ALE! Agresywne Bronzy niespodziewanie na Wieżach Zagłady wyciągają pick Zaginionych Wikingów dla TiWhySee w odpowiedzi na Abathura Androidów. Strzał w dziesiątkę, dobra egzekucja i Bronzy remisują z AK47.

Ujemne Win Ratio vs. INTerium

UWR zgarnęło Smocze Włości w dominującym stylu, ale chyba ostatecznie zgubiła ich pewność siebie. INTerium, pomimo roszad, nie wolno lekceważyć. Busterowsky w roli carry wygląda dziwnie i Vallą nie popisał się na pierwszej mapie, ale Genji w jego rękach posiekał przeciwników na kawałki. W tym tygodniu zabrakło Leepeya i to Wiewiór supportował dla INT. Dodatkowo pojawił się Mess na tanku, także INTerium dalej szuka perfekcyjnego lineup na resztę ligi.