Podsumowanie pięciu kolejek!

Napisane przez iamthewilq@gmail.com 5 marca 2019 w ALW 2019 sezon 1

Tak! Chwilę nie pisałem zapowiedzi i podsumowania, ale tylko dlatego, że chciałbym stworzyć dłuższy tekst – takie dwa w jednym, czyli podsumowanie pięciu tygodni i zapowiedź dwóch ostatnich kolejek. W tekście posługuję się kluczem: nazwa drużyny – ilość punktów – wyniki, czyli wygrane, remisy, przegrane.

Leftovers – 15 punktów – 5/0/0

Drużyna budząca największe kontrowersje, bo tak naprawdę czy powinni grać w lidze czy też nie? Moim zdaniem to ostatnia szansa, by powalczyć z LE, ale też pooglądać ich w nietypowym składzie, bo z adrd.

Patrząc na statystyki zrobili pięć do zera i teoretycznie nikogo to nie dziwi, ale warto podkreślić, że nie w każdym spotkaniu widzimy ich w klasycznych kompozycjach. Cho’Gall z supportem Medivhem? Jest. Xul solo tank? Proszę bardzo. Gracze LE również podkreślają, że na pierwszej mapie grają z lekkim przymrużeniem oka, by na drugiej odpalić try hard. Zobaczymy ich w playoffach, a ja po cichu liczę, że Hold My Beer lub hold Your Horses znowu zgotuje ciężką przeprawę dla Leftovers.

Hold My Beer – 10 punktów – 3/1/1

Do tej pory, gdy myślałem HMB to od razu w chmurach latał wysoko Balcer na Medivhie. Teraz to GoreRider “zatruwa” życie przeciwnikom na Sylvanie i jestem zdumiony ile potrafi wycisnąć z tego bohatera nie sam jej main, co całe Hold My Beer. Grają bardzo solidnie, wypracowali własny styl i zajmują drugie miejsce w tabeli. W teorii jest szansa, że mogą w 6. i 7. kolejce dwa razy wtopić i przegonią ich ekipy z niższych pozycji, ale szczerze w tym momencie nie liczyłbym na to. Co prawda Ujemne Win Ratio jest w stanie pokonać HMB, jednak 7. kolejka to spotkanie z Agresywnyymi Bronzami i tu powinny pojawić się punkty do playoffów.

Ujemne Win Ratio – 8 punktów – 2/2/1

Drużynie Dilera jest potrzebne wygrywać lub przynajmniej remisować, a dwa ostatnie mecze to ciężkie batalie – wcześniej wspomniany 6. tydzień na Hold My Beer, by później w ostatniej kolejce podejmować hold Your Horses. W teorii są w najlepszej sytuacji do awansu, ale przed nimi super trudne mecze, a po piętach depcze hYH, Wegańskie i INTerium. Czas się postarać lub marzenia o playoffach pozostaną tylko marzeniami.

hold Your Horses – 7 punktów – 2/1/2

Tylko Potężny Vanathos może poprowadzić hYH do zwycięstwa. Wielokrotny Grand Master, streamer, Maciek z Wadowic. Mam nadzieję, że te dwa zdania wywołały uśmiech na Waszych twarzach. A tak na poważnie to hYH ma podobną sytuację co UWR – wóz albo przewóz. W szóstej kolejce podejmują INTerium, by w siódmym tygodniu zmierzyć się z UWR. Rywalizacja o cztery miejsca w playoffach będzie zacięta i może zdecydować jedna mapa (o czym przekonali się w meczu na Wegańskie).

Wegańskie Pierożki – 6 punktów – 1/3/1

M4r33k powrócił do głównego składu po pierwszej kolejce, ale to nadal za mało na fazę pucharową. Tu trzeba solidnie ograć Agresywne Bronzy, a następnie stanąć na głowie i zremisować z Leftovers (a do tej pory nie udało się to żadnej drużynie). Przyjemnie ogląda się duet supportów Kardyniak plus J4CK0B$3N (co oni mają z tymi cyferkami w nickach?) i kombinowanie, ale to nie jest kluczem do awansu, tylko wygrywanie. Jedno zwycięstwo jak na taki line up to zdecydowanie za mało. Czy będziemy świadkiem wielkiego come backu?

INTerium – 5 punktów – 1/2/2

Jeszcze do grudnia 2018 najlepsza ekipa z amatorskich drużyn, a tu zaledwie szóste miejsce w tabeli, jedna wygrana i pięć punktów. Zapytacie, jak to możliwe?! TeRRoR – brak main tanka daje się we znaki i ciężko jest Messowi wypełnić tę lukę. Mimo komplikacji w składzie i szalonych decyzji kto na jakiej roli wystąpi w danej kolejce to i tak realnie są jeszcze w grze o playoffy. A wspominałem o tym w zapowiedziach – INTerium to nie jest ekipa, którą można lekceważyć. Czy będą bronili tytułu czy pojawi się nowy dominator polskiej sceny?

Androidy Komórczaka – 47 – 2 punkty – 0/2/3

Ekipa bez zwycięstwa, a to mnie mocno zaskakuje, bo doświadczenie i wiedzę na temat gry mają. Chociaż z drugiej strony jest to drużyna stworzona z dobrych znajomych i może nastawili się głównie na rozrywkę i miłe spędzenie czasu. Szóstka kolejka to starcie na Leftovers, a kapitan drużyny Commoro prosił Mopsia, by LE nie dawało taryfy ulgowej. Chęć sprawdzenia się na top 1 jest silniejsza niż myśl o awansie, który jest gdzieś daleko na horyzoncie.

Agresywne Bronzy – 1 punkt – 0/1/4

Beniaminek ligowy plus ta nazwa i w mojej głowie jest wyobrażenie takich niedoświadczonych graczy. Ale, zaraz! Gdy TiWhySee zasilił szeregi AB wraz z Rutkiem to Bronzy wreszcie grają w ALW. Sprytny draft i pick Zaginionych Wikingów na Wieżach Zagłady w meczu na Andriody dał też ten jeden punkt. Cieszy mnie, że próbują, walczą i mają swoje ambicje. Co więcej, liczę na to, że jeszcze Agresywni gdzieś w ostatnich kolejkach pokrzyżują plany Wegańskim Pierożkom lub Hold My Beer w walce o punkty.

One thought on “Podsumowanie pięciu kolejek!”

  • Eskuel

    Po tym jak do ALW dołączyli gracze Leftovers + adrd całość powinna zmienić nazwę na Liga Watachy bo z amatorszczyzna nic nie mają wspólnego.

Napisz odpowiedź lub komentarz